17. 9. 2018

Chci vytvořit alternativu pro lidi, kterým nevyhovuje konfrontační styl politiky, chci svým spoluobčanům naslouchat, chci spolupracovat na tom, aby Bystrc byla tím nejlepším místem pro život. Nechci, aby zdejší jedinečné prostředí zničila dálnice kolem Brněnské přehrady a nechci jen pasivně přihlížet, jak rozhodují jiní a pak si na jejich rozhodnutí stěžovat.

Věřím, že člověka výrazně formuje prostředí, ve kterém žije, a my v Bystrci máme velké štěstí, že kolem nás je tolik krásných míst. Kombinace lesů a vodních ploch přispívá k dobrému klimatu a zároveň má i mimořádné estetické kvality. Naprosto jedinečným místem je Brněnská přehrada. Vodní plocha usazená mezi lesy, zarámovaná starobylým hradem, slouží jako lákavý výletní cíl celého Brna. Pro nás v Bystrci je doslova na dosah ruky. Stačí přejít pár metrů od zastávky Přístaviště a člověk je u vody. Škoda jen, že těch pár metrů lemují nejrůznější výčepy a o víkendech nesourodé stánky, které úvodní dojem kazí. I když další místa na přehradě jsou dobře opravená a infrastruktura se tu neustále zlepšuje, dobrý první dojem je možné udělat jen jednou. Myslím si, že příchod k nejhezčí vodní ploše ve městě by měl být daleko důstojnější a chtěla bych se zasadit o jeho kultivaci. Rozvoj lokality bohužel dlouhodobě brzdí komplikovaná situace kolem dálnice D43. Dokud hrozí varianta, že přehradu od Bystrce odřízne dálniční přivaděč a přístup k vodě bude možný jen tunelem pod tělesem dálnice, je obtížné plánovat a realizovat jakékoli projekty. Zelená pro Bystrc je zásadně proti budování dálničního přivaděče D43 kolem Brněnské přehrady a já bych chtěla podpořit iniciativu svých kolegů, kteří na místní i celostátní dlouhodobě bojují proti této variantě.

Věřím, že ve vzájemný dialog, respekt k názoru druhých lidí a snaha o tvůrčí řešení společných problémů je cestou, jak věci zlepšovat a posouvat naši městskou část kupředu.

Vaše kandidátka na starostku Monika Šimková

 

Medailonek: Vystudovala jsem sociologii na Filozofické fakultě MU. Pracovala jsem jako programová manažerka Centra experimentálního divadla, vedoucí sálu Břetislava Bakaly a ředitelka Brněnského kulturního centra. V současnosti působím na Fakultě výtvarných umění VUT jako projektová manažerka a produkční. Mým prioritním tématem je kultura, ale stále víc mě zajímají také otázky ochrany životního prostředí. Tento zájem se nyní soustřeďuje zejména na městskou část Brno-Bystrc, kde bydlím už víc než 20 let a ráda bych přispěla k tomu, aby zdejší výjimečné prostředí zůstalo zachováno a dále se zlepšovalo.